FEN KOLEJİ

Çocuk Üniversitesi

PRE-K / 4-5 yaş grubu

Fen Anaokulları kampüsleri 4 / 5 yaş çocuklarımıza sıcak ve güvenli bir ortam yaratmayı gözeterek dizayn edilmiştir. Huzur dolu, güvenli bir öğrenim ortamından tutun da çocukların sevgiyle kucaklandığı sanki bir aile atmosferine sahiptir.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın öğrenme ortamları her 8 öğrenciye bir eğitim uzmanı yetişkin düşecek şekilde planlanmıştır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklar; hareket etmeye bayılırlar. Oyun; hayatlarının çok önemli bir parçasıdır. Çocukların oyun oynama ihtiyacını bir öğrenme fırsatına dönüştürebilmek için tüm kampüslerimizde onlar için özel hazırlanmış öncelikli bölgeler ayrılmıştır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının tüm gününü geçirecekleri doğal aydınlatmalı, ferah sınıflar ‘Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme’ felsefesi temel alınarak tasarlanmıştır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları için akademik ve yetenek gelişimlerini gözleyebilmek için uluslararası geçerliliğe sahip DENVER, METROPOLITAN, TALENT IDENTIFICATION (Yetenek Tanımlama) gibi testler uzmanlarımızca uygulanır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları kampüslerde bulunan öğrenme köşeleri aracılığıyla özgüvenlerini geliştirme fırsatları yakalarlar. Çocuklar bir öğrenme köşesinden, bir branştan diğer bir branşa geçme kararını vererek, karar verme becerisini geliştirme konusunda da teşvik edilirler.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın farklı özelliklerini keşfetmek, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeyi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla ‘Yetenek Geliştirme Programı’ tasarlanmıştır. Bu atölyelerde çocuklarımız dönem boyunca hayallerindeki ürünleri arkadaşları ve uzman öğretmenleriyle birlikte geliştirip yeteneklerini ve hayal güçlerini keşfedeceklerdir.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın yabancı dil gelişimlerini teşvik etmek için High Scope Vakfı tarafından geliştirilmiş müfredata gömülü dil gelişim programı uygulanır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının fiziksel ve sosyal gelişimleri, müfredatı destekleyici ekstra aktiviteler (drama, jimnastik, salon sporları vb.) sunularak teşvik edilir.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının kötü hava şartlarında da oyun ihtiyaçlarını giderebilmek için tüm kampüslerimizde kapalı aktivite ve oyun alanları tasarlanmıştır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının gün boyunca 3 öğün deki tüm beslenme ihtiyaçları için yeterli menüler Fen Koleji Tuzla Kampüsümüz de kendi mutfağımızda usta aşçılarımız ve profesyonel bir ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık her zaman birinci önceliğimizdir.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının günlük beslenme süreci çocukların öğretmenleriyle beraber aile ortamı sıcaklığında masalarına servis yapılan sabah kahvaltılarıyla başlar. Günlük beslenme süreci, beraberce yenilen sağlıklı pişirme teknikleri ve malzemeleri kullanılarak hazırlanmış uygun kalori değerli öğle yemeğinin ardından öğleden sonra verilen besleyici ve enerji verici ikindi kahvaltısı öğünüyle sona erer.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları için Fen Anaokullarında HighScope Vakfı tarafından yıllar süren bir uğraş sonunda geliştirilmiş Child Observation Record – COR (Çocuk Gözlem Formu) kullanılır.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları ayırt etme – eşleştirme, benzerlikler – farklılıklar, hikâye anlatma, yazım geliştirme gibi kavramsal becerilerle tanıştırılırlar.

*PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımız uydu takip sistemli servisleri ile kampüslerimizin otoparklarına hostesleri eşliğinde gelir ve güvenli bir şekilde sınıflarına geçerler. Gün bitiminde derslerin ve tüm etkinliklerin sona ermesiyle servislere binen çocuklarımız; gün boyu öğrendikleri ve keşfettikleri yeni olguları aileleriyle paylaşma heyecanıyla evlerine dönerler.

KINDER / 5-6 yaş grubu

5-6 YAŞ PDF GÖRFen Anaokulları kampüsleri çocuklarımıza sıcak ve güvenli bir ortam yaratmayı gözeterek dizayn edilmiştir. Huzur dolu güvenli bir öğrenim ortamından tutun da çocukların sevgiyle kucaklandığı sanki bir aile atmosferine sahiptir.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının öğrenme ortamları her 8 öğrenciye bir eğitim uzmanı yetişkin düşecek şekilde planlanmıştır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının bütünleşik eğitim programı çocukların ilköğretimde uygulanacak programlarda başarılı olabilmesi için tasarlanmıştır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarına Growing Readers Early Literacy Curriculum (Erken Yaş Okuma-Yazma Gelişim Müfredatı) programı uygulanır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarımız; hareket etmeye bayılırlar. Oyun; hayatlarının çok önemli bir parçasıdır. Çocukların oyun oynama ihtiyacını bir öğrenme fırsatına dönüştürebilmek için tüm kampüslerimizde onlar için özel hazırlanmış öncelikli bölgeler tasarlanmıştır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarımızın tüm gününü geçirecekleri doğal aydınlatmalı, ferah sınıflar ‘Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme’ felsefesi temel alınarak tasarlanmıştır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocukları için akademik ve yetenek gelişimlerini gözleyebilmek için uluslararası geçerliliğe sahipDENVER, METROPOLITAN, TALENT IDENTIFICATION (Yetenek Tanımlama) gibi testler uzmanlarca uygulanır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocukları kampüslerde bulunan öğrenme köşeleri aracılığıyla özgüvenlerini geliştirme fırsatları yakalarlar. Çocuklar bir öğrenme köşesinden, bir branştan diğer bir branşa geçme kararını vererek, karar verme becerisini geliştirme konusunda da teşvik edilirler.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarımızın farklı özelliklerini keşfetmek, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeyi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla ‘Yetenek Geliştirme Programı’ tasarlanmıştır. Bu atölyelerde çocuklarımız dönem boyunca hayallerindeki ürünleri arkadaşları ve uzman öğretmenleriyle birlikte geliştirip yeteneklerini ve hayal güçlerini keşfedeceklerdir.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının yabancı dil gelişimlerini teşvik etmek için HighScope Vakfı tarafından geliştirilmiş müfredata gömülü dil gelişim programı uygulanır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının gelişimi müfredatı destekleyici ekstra aktiviteler (satranç, bilişim, jimnastik, drama, salon sporları vb.) sunularak teşvik edilir.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının kötü hava şartlarında da oyun ihtiyaçlarını giderebilmek için tüm kampüslerimizde kapalı aktivite ve oyun alanları tasarlanmıştır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarının gün boyunca 3 öğün deki tüm beslenme ihtiyaçları için yeterli menüler Fen Koleji Tuzla Kampüsümüz de kendi mutfağımızda usta aşçılarımız ve profesyonel bir ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık her zaman birinci önceliğimizdir.

KINDER / 5-6 yaş grubunun günlük beslenme süreci; çocuklarımızın öğretmenleriyle beraber aile ortamı sıcaklığında masalarına servis yapılan sabah kahvaltılarıyla başlar. Günlük beslenme süreci, beraberce yenilen sağlıklı pişirme teknikleri ve malzemeleri kullanılarak hazırlanmış uygun kalori değerli öğle yemeğinin ardından öğleden sonra verilen besleyici ve enerji verici ikindi kahvaltısı öğünüyle sona erer.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarımız için HighScope Vakfı tarafından yıllar süren uğraşlar sonunda geliştirilmiş Child Observation Record – COR (Çocuk Gözlem Formu) kullanılır.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocukları ayırt etme – eşleştirme, benzerlikler – farklılıklar, hikâye anlatma, yazım geliştirme gibi kavramsal becerilerle tanıştırılırlar.

KINDER / 5-6 yaş grubu çocuklarımız uydu takip sistemli servisleri ile kampüslerimizin otoparklarına hostesleri eşliğinde gelir ve güvenli bir şekilde sınıflarına geçerler. Gün bitiminde derslerin ve tüm etkinliklerin sona ermesiyle servislere binen çocuklarımız; gün boyu öğrendikleri ve keşfettikleri yeni olguları aileleriyle paylaşma heyecanıyla evlerine dönerler.