FEN KOLEJİ

FEN ANADOLU LİSESİ

Lisemiz, öğrencilerimize doğru seçimler yapabilmeleri ve istedikleri yurt içi ve yurt dışı üniversitelere girmeleri için, güçlü akademik program, ders dışı etkinlikler ve deneyimli kadromuz ile adım adım destek veriyor.

Bugün sadece yüksek akademik beceri, bilgi ve çağdaş eğitim başarılı bir hayat sürdürmek için artık yeterli değil; bireyin kendini iyi tanıması, hedeflerini net bir şekilde tespit edip, planlı ve programlı bir şekilde çok yönlü bir kişilikle, zengin seçenekler arasından ihtiyaç duyduğu olanakları iyi seçip, amacına doğru ilerlemesi gerekiyor.

Özel Fen Anadolu Lisesinde hedefimiz sadece üniversite değil, hayat başarısı. Bu nedenle lisemizde tüm öğrencilerimizi yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendiriyoruz. Üniversite Danışmanlık ve Kariyer Planlama Merkezimizde dokuzuncu sınıftan başlayarak tüm lise öğrencilerimizle bireysel olarak yapılan çalışmalarla üniversite hazırlıklarına destek ve yön veriyoruz. Bu merkezde, yurt dışı ve yurt içi danışmanlarımız her bir öğrencinin ihtiyaç ve ilgi alanına göre, kendisine en uygun üniversiteye girmesi için çalışmalar yapıyor.

Lisemizde dört yıllık eğitim boyunca fen grubu, matematik grubu ve seçmeli dersler sunuluyor. Mezunlarımız İngilizceyi ana dili gibi kullanabilen, güçlü bir akademik altyapı ile donatılmış, sağlam karakterli bireyler olarak toplumdaki yerlerini alıyorlar.