FEN KOLEJİ

Tuzla Fen Anaokulu

Nino / 3 yaş grubu

3-4 YAŞ PDF GÖR



* Nino / 3 yaş grubu çocuklarımızın öğrenme ortamları her 8 öğrenciye bir eğitim uzmanı yetişkin düşecek şekilde planlanmıştır.

* Nino / 3 yaş çocuklar; hareket etmeye bayılırlar. Oyun, hayatlarının çok önemli bir parçasıdır. Çocukların oyun oynama ihtiyacını bir öğrenme fırsatına dönüştürebilmek için tüm kampüslerimizde onlar için özel ayrılmış, öncelikli bölgeler tasarladık.

* Nino / 3 yaş grubu çocukları için Fen Anaokulu Kampüsleri’ nde Pediatrik ilkyardım eğitimi almış eğitim kadrosundan tutun da basamak bulunmayan kampüs tasarımına kadar tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.

* Nino / 3 yaş grubu çocukları için Fen Anaokulların ’da High Scope Vakfı tarafından yıllar süren bir uğraş sonunda geliştirilmiş Child Observation Record – COR (Çocuk Gözlem Formu) kullanılır.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarımız için akademik ve yetenek gelişimlerini gözlemleyebilmek için uluslararası geçerliliğe sahip DENVER, METROPOLITAN, Yetenek tanımlama gibi testler uzmanlarca uygulanır.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeyi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Yetenek Geliştirme Programı’mız tasarlanmıştır. Çocuklarımız program dahilinde farklı atölyelere ve branş çalışmalarına katılıp arkadaşlarıyla dönem boyunca hayallerindeki ürünleri, olguları, renkleri ve oyunları uzman öğretmenleriyle dayanışma içinde geliştirip yeteneklerini ve hayal güçlerini keşfedeceklerdir.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının yabancı dil gelişimlerini teşvik etmek için High Scope Vakfı tarafından geliştirilmiş müfredata gömülü dil gelişim programı uygulanır.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının gelişimi, müfredatı destekleyici ekstra aktiviteler (drama, jimnastik, salon sporları vb.) sunularak teşvik edilir.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının kötü hava şartlarında da oyun ihtiyaçlarını giderebilmek için tüm kampüslerimizde kapalı etkinlik ve oyun alanları da tasarlanmıştır.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarımızın gün boyunca 3 öğün deki tüm beslenme ihtiyaçları için yeterli menüler Fen Koleji Tuzla Kampüsü’ müzde usta aşçılarımız ve profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmaktadır.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının günlük beslenme süreci çocukların öğretmenleriyle beraber aile ortamı sıcaklığında masalarına servis yapılan sabah kahvaltılarıyla başlar. Günlük beslenme süreci, beraberce yenilen sağlıklı pişirme teknikleri ve malzemeleri kullanılarak hazırlanmış uygun kalori değerli öğle yemeğinin ardından öğleden sonra verilen besleyici ve enerji verici ikindi kahvaltısı öğünüyle sona erer.

* Nino / 3 yaş grubu çocuklarının uydu takip sistemli servisleri, kampüslerimizin otoparklarına hosteslerin gözetimleri eşliğinde gelir, Gün bitiminde derslerin ve etkinliklerin sona ermesiyle servislere binen çocuklarımız evlerine dönerler

PRE-K / 4-5 yaş grubu



Fen Anaokulları kampüsleri 4 / 5 yaş çocuklarımıza sıcak ve güvenli bir ortam yaratmayı gözeterek dizayn edilmiştir. Huzur dolu, güvenli bir öğrenim ortamından tutun da çocukların sevgiyle kucaklandığı sanki bir aile atmosferine sahiptir.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın öğrenme ortamları her 8 öğrenciye bir eğitim uzmanı yetişkin düşecek şekilde planlanmıştır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklar; hareket etmeye bayılırlar. Oyun; hayatlarının çok önemli bir parçasıdır. Çocukların oyun oynama ihtiyacını bir öğrenme fırsatına dönüştürebilmek için tüm kampüslerimizde onlar için özel hazırlanmış öncelikli bölgeler ayrılmıştır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının tüm gününü geçirecekleri doğal aydınlatmalı, ferah sınıflar ‘Yaparak ve Yaşayarak Öğrenme’ felsefesi temel alınarak tasarlanmıştır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları için akademik ve yetenek gelişimlerini gözleyebilmek için uluslararası geçerliliğe sahip DENVER, METROPOLITAN, TALENT IDENTIFICATION (Yetenek Tanımlama) gibi testler uzmanlarımızca uygulanır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları kampüslerde bulunan öğrenme köşeleri aracılığıyla özgüvenlerini geliştirme fırsatları yakalarlar. Çocuklar bir öğrenme köşesinden, bir branştan diğer bir branşa geçme kararını vererek, karar verme becerisini geliştirme konusunda da teşvik edilirler.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın farklı özelliklerini keşfetmek, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmeyi desteklemek ve teşvik etmek amacıyla ‘Yetenek Geliştirme Programı’ tasarlanmıştır. Bu atölyelerde çocuklarımız dönem boyunca hayallerindeki ürünleri arkadaşları ve uzman öğretmenleriyle birlikte geliştirip yeteneklerini ve hayal güçlerini keşfedeceklerdir.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımızın yabancı dil gelişimlerini teşvik etmek için High Scope Vakfı tarafından geliştirilmiş müfredata gömülü dil gelişim programı uygulanır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının fiziksel ve sosyal gelişimleri, müfredatı destekleyici ekstra aktiviteler (drama, jimnastik, salon sporları vb.) sunularak teşvik edilir.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının kötü hava şartlarında da oyun ihtiyaçlarını giderebilmek için tüm kampüslerimizde kapalı aktivite ve oyun alanları tasarlanmıştır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının gün boyunca 3 öğün deki tüm beslenme ihtiyaçları için yeterli menüler Fen Koleji Tuzla Kampüsümüz de kendi mutfağımızda usta aşçılarımız ve profesyonel bir ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır. Sağlık her zaman birinci önceliğimizdir.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarının günlük beslenme süreci çocukların öğretmenleriyle beraber aile ortamı sıcaklığında masalarına servis yapılan sabah kahvaltılarıyla başlar. Günlük beslenme süreci, beraberce yenilen sağlıklı pişirme teknikleri ve malzemeleri kullanılarak hazırlanmış uygun kalori değerli öğle yemeğinin ardından öğleden sonra verilen besleyici ve enerji verici ikindi kahvaltısı öğünüyle sona erer.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları için Fen Anaokullarında HighScope Vakfı tarafından yıllar süren bir uğraş sonunda geliştirilmiş Child Observation Record – COR (Çocuk Gözlem Formu) kullanılır.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocukları ayırt etme – eşleştirme, benzerlikler – farklılıklar, hikâye anlatma, yazım geliştirme gibi kavramsal becerilerle tanıştırılırlar.

* PRE-K / 4-5 yaş grubu çocuklarımız uydu takip sistemli servisleri ile kampüslerimizin otoparklarına hostesleri eşliğinde gelir ve güvenli bir şekilde sınıflarına geçerler. Gün bitiminde derslerin ve tüm etkinliklerin sona ermesiyle servislere binen çocuklarımız; gün boyu öğrendikleri ve keşfettikleri yeni olguları aileleriyle paylaşma heyecanıyla evlerine dönerler.