FEN KOLEJİ

KAYIT KABUL

2023-2024 Fen Koleji Kayıt Takvimi

Okulumuzun okulöncesi ve 1.sınıf seviyelerine öğrenci alımı başvuru tarih sırasına göre davet ettiğimiz aday öğrencilerimiz ile yaptığımız tanışma çalışmaları sonucunda kontenjan dahilinde gerçekleşmektedir. Okulumuza olan yoğun talep sebebiyle aday velilerimiz başvuru formunu öğrencimizin doğumu itibariyle doldurabilmektedirler. Böylelikle öğrencimiz bekleme listesine eklenerek ilgili eğitim yılı geldiğinde tanışma çalışmasına davet edilmektedir. Anasınıfımızdaki öğrencilerimiz bir sonraki yıl 1.sınıf kontenjanımızı oluşturmaktadır. 1.sınıf için açık kontenjan olduğu takdirde okulöncesi seviyelerinde olduğu gibi bekleme listesindeki aday öğrencileri başvuru tarih sırasına göre davet ederek tanışma çalışması yapılmaktadır.

Ara sınıf seviyelerine (2.sınıf – 8.sınıf ile 10 ve 11.sınıflar) öğrenci alımı, ilgili eğitim yılı için okulumuza başvuruda bulunan aday öğrencilerimizlegenellikle her yıl Ocak ayında yaptığımız tanışma çalışması/sınav sonucu doğrultusunda ve kontenjan dahilinde gerçekleşmektedir.

Lisemize Merkezi Sistem Sınavı sonucuna ve kontenjan durumuna göre öğrenci alınmaktadır. Kayıtlarda öğrencinin puanına bakılmakta ve mülakat yapılmaktadır. Kayıt takvimi MEB tarafından kesinleştirildiğinde kontenjan bilgileri ilan edilir. Öğrenimini yurtdışında sürdürüp, Türkiye’deki okulların 9. sınıfına devam edebileceğine dair belge sunan öğrenciler en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır. Açık kontenjan sayısı kadar öğrenci kayıt hakkı kazanır.

10, 11 ve 12. sınıflara ise sınav ve mülakatla öğrenci alınmaktadır.

Öğrenci İşleri’ne 05331531130 ‘dan dahili 2004 numaralarından ulaşabilirsiniz.